VHBCC-222J-02 | Fastron
Choke, axial, 2200 µH, 250 mA, VHBCC-222J-02
Order No.: 87D2315
MPN:
VHBCC-222J-02
Series: VHBCC
VHBCC-222J-02 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 203 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-222J-02, Fastron
Product type choke
Inductance 2200 µH
DC current 250 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 10 Ω
Saturation current 340 mA
Measuring frequency 252 kHz
Quality Q Q 65
Design axial
Length 16 mm