VHBCC-680J-01 | Fastron
Choke, axial, 68 µH, 1620 mA, VHBCC-680J-01
Order No.: 87D2252
MPN:
VHBCC-680J-01
Series: VHBCC
VHBCC-680J-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 1,101 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-680J-01, Fastron
Product type choke
Inductance 68 µH
DC current 1620 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 0.25 Ω
Saturation current 1790 mA
Measuring frequency 2520 kHz
Quality Q Q 20
Design axial
Length 16 mm