VHBCC-151J-02 | Fastron
Choke, axial, 150 µH, 960 mA, VHBCC-151J-02
Order No.: 87D2347
MPN:
VHBCC-151J-02
Series: VHBCC
VHBCC-151J-02 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 302 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-151J-02, Fastron
Product type choke
Inductance 150 µH
DC current 960 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 0.8 Ω
Saturation current 1210 mA
Measuring frequency 796 kHz
Quality Q Q 35
Design axial
Length 16 mm