VHBCC-682J-01 | Fastron
Choke, axial, 6800 µH, 150 mA, VHBCC-682J-01
Order No.: 87D2244
MPN:
VHBCC-682J-01
Series: VHBCC
VHBCC-682J-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-682J-01, Fastron
Product type choke
Inductance 6800 µH
DC current 150 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 24 Ω
Saturation current 180 mA
Measuring frequency 79.6 kHz
Quality Q Q 60
Design axial
Length 16 mm