VHBCC-471J-01 | Fastron
Choke, axial, 470 µH, 550 mA, VHBCC-471J-01
Order No.: 87D2272
MPN:
VHBCC-471J-01
Series: VHBCC
VHBCC-471J-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 206 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-471J-01, Fastron
Product type choke
Inductance 470 µH
DC current 550 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 1.8 Ω
Saturation current 630 mA
Measuring frequency 796 kHz
Quality Q Q 20
Design axial
Length 16 mm