VHBCC-332J-02 | Fastron
Choke, axial, 3300 µH, 220 mA, VHBCC-332J-02
Order No.: 87D2291
MPN:
VHBCC-332J-02
Series: VHBCC
VHBCC-332J-02 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-332J-02, Fastron
Product type choke
Inductance 3300 µH
DC current 220 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 12 Ω
Saturation current 270 mA
Measuring frequency 252 kHz
Quality Q Q 50
Design axial
Length 16 mm