VHBCC-223J-02 | Fastron
Choke, axial, 22000 µH, 82 mA, VHBCC-223J-02
Order No.: 87D2311
MPN:
VHBCC-223J-02
Series: VHBCC
VHBCC-223J-02 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-223J-02, Fastron
Product type choke
Inductance 22000 µH
DC current 82 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 100 Ω
Saturation current 100 mA
Measuring frequency 79.6 kHz
Quality Q Q 50
Design axial
Length 16 mm