VHBCC-221J-01 | Fastron
Choke, axial, 220 µH, 690 mA, VHBCC-221J-01
Order No.: 87D2320
MPN:
VHBCC-221J-01
Series: VHBCC
VHBCC-221J-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-221J-01, Fastron
Product type choke
Inductance 220 µH
DC current 690 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 1.2 Ω
Saturation current 900 mA
Measuring frequency 796 kHz
Quality Q Q 35
Design axial
Length 16 mm