VHBCC-220J-02 | Fastron
Choke, axial, 22 µH, 2030 mA, VHBCC-220J-02
Order No.: 87D2323
MPN:
VHBCC-220J-02
Series: VHBCC
VHBCC-220J-02 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-220J-02, Fastron
Leaded Inductor (Fixed Choke Coils)
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 22 µH
DC current 2030 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 0.15 Ω
Saturation current 3100 mA
Measuring frequency 2520 kHz
Quality Q Q 50
Design axial
Length 16 mm