VHBCC-150J-02 | Fastron
Choke, axial, 15 µH, 2250 mA, VHBCC-150J-02
Order No.: 87D2351
MPN:
VHBCC-150J-02
Series: VHBCC
VHBCC-150J-02 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-150J-02, Fastron
Product type choke
Inductance 15 µH
DC current 2250 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 0.13 Ω
Saturation current 3800 mA
Measuring frequency 2520 kHz
Quality Q Q 55
Design axial
Length 16 mm