VHBCC-123J-01 | Fastron
Choke, axial, 12000 µH, 112 mA, VHBCC-123J-01
Order No.: 87D2356
MPN:
VHBCC-123J-01
Series: VHBCC
VHBCC-123J-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-123J-01, Fastron
Product type choke
Inductance 12000 µH
DC current 112 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 63 Ω
Saturation current 134 mA
Measuring frequency 79.6 kHz
Quality Q Q 55
Design axial
Length 16 mm