HBCC-103J-02 | Fastron
RF choke, axial, 10 mH, 60 mA, HBCC-103J-02
Order No.: 74D3566
EAN: 4099889009927
MPN:
HBCC-103J-02
Series: HBCC
HBCC-103J-02 Fastron Fixed Inductors Image 1
HBCC-103J-02 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
RF inductor, HBCC-103J-02, FASTRON
Features
  • Very wide inductance
  • High Q value
Applications
  • Interference suppression
  • Communication
  • Automotive electronics
  • Lighting devices
Product type RF choke
Inductance 10 mH
DC current 60 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 42 Ω
Measuring frequency 79 kHz
Quality Q Q 50
Design axial
Length 12.8 mm