V20X330E | Littelfuse
Varistor, radial, VV 530 V, 15000 A, 435 V (DC), 330 V (AC), 546 J, V20X330E
Order No.: 74P7076
EAN: 4099891839413
MPN:
V20X330E
Series: Xtreme
V20X330E Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
2400 pcs.
Varistor, V20X330E, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 530 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 15000 A
Rated voltage (DC) 435 V
Rated voltage (AC) 330 V
Energy absorption 546 J
Grid 10 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 125 °C