V20X320E | Littelfuse
Varistor, radial, VV 510 V, 15000 A, 410 V (DC), 320 V (AC), 546 J, V20X320E
Order No.: 74P7075
EAN: 4099891839406
MPN:
V20X320E
Series: Xtreme
V20X320E Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
400 pcs.
Varistor, V20X320E, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 510 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 15000 A
Rated voltage (DC) 410 V
Rated voltage (AC) 320 V
Energy absorption 546 J
Grid 10 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 125 °C