V20X275E | Littelfuse
Varistor, radial, VV 430 V, 15000 A, 350 V (DC), 275 V (AC), 430 J, V20X275E
Order No.: 74P7073
EAN: 4099891839383
MPN:
V20X275E
Series: Xtreme
V20X275E Littelfuse Varistors
2400 pcs.
Varistor, V20X275E, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 430 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 15000 A
Rated voltage (DC) 350 V
Rated voltage (AC) 275 V
Energy absorption 430 J
Grid 10 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 125 °C