V20X175E | Littelfuse
Varistor, radial, VV 270 V, 15000 A, 225 V (DC), 175 V (AC), 270 J, V20X175E
Order No.: 74P7068
EAN: 4099891839338
MPN:
V20X175E
Series: Xtreme
V20X175E Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
3000 pcs.
Varistor, V20X175E, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 270 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 15000 A
Rated voltage (DC) 225 V
Rated voltage (AC) 175 V
Energy absorption 270 J
Grid 10 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 125 °C