V14P510AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 820 V, 6500 A, 670 V (DC), 510 V (AC), 205 J, V14P510AUTO
Order No.: 74P6541
EAN: 4099891834067
MPN:
V14P510AUTO
Series: AUMOV
V14P510AUTO Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
1200 pcs.
Varistor, V14P510AUTO, Littelfuse
  • Meets the stringent quality standards of AEC-Q200
  • High resistance to thermal cycles
Design radial
Varistor Voltage Type 820 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 6500 A
Rated voltage (DC) 670 V
Rated voltage (AC) 510 V
Energy absorption 205 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 125 °C