V14P14AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 22 V, 3000 A, 16 V (DC), 14 V (AC), 10 J, V14P14AUTO
Order No.: 74P6507
EAN: 4099891833725
MPN:
V14P14AUTO
Series: AUMOV
V14P14AUTO Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
3600 pcs.
Varistor, V14P14AUTO, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 22 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 3000 A
Rated voltage (DC) 16 V
Rated voltage (AC) 14 V
Energy absorption 10 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 125 °C