V14P320AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 510 V, 6500 A, 420 V (DC), 320 V (AC), 150 J, V14P320AUTO
Order No.: 74P6531
EAN: 4099891833961
MPN:
V14P320AUTO
Series: AUMOV
V14P320AUTO Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
1500 pcs.
Varistor, V14P320AUTO, Littelfuse
  • Meets the stringent quality standards of AEC-Q200
  • High resistance to thermal cycles
Design radial
Varistor Voltage Type 510 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 6500 A
Rated voltage (DC) 420 V
Rated voltage (AC) 320 V
Energy absorption 150 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 125 °C