V14P150AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 240 V, 6500 A, 200 V (DC), 150 V (AC), 70 J, V14P150AUTO
Order No.: 74P6509
EAN: 4099891833749
MPN:
V14P150AUTO
Series: AUMOV
V14P150AUTO Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
1800 pcs.
Varistor, V14P150AUTO, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 240 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 6500 A
Rated voltage (DC) 200 V
Rated voltage (AC) 150 V
Energy absorption 70 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 125 °C