V14P440AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 715 V, 6500 A, 585 V (DC), 440 V (AC), 185 J, V14P440AUTO
Order No.: 74P6537
EAN: 4099891834029
MPN:
V14P440AUTO
Series: AUMOV
V14P440AUTO Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
1500 pcs.
Varistor, V14P440AUTO, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 715 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 6500 A
Rated voltage (DC) 585 V
Rated voltage (AC) 440 V
Energy absorption 185 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 125 °C