V14P30AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 47 V, 3000 A, 34 V (DC), 30 V (AC), 32 J, V14P30AUTO
Order No.: 74P6529
EAN: 4099891833947
MPN:
V14P30AUTO
Series: AUMOV
V14P30AUTO Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
3600 pcs.
Varistor, V14P30AUTO, Littelfuse
  • Meets the stringent quality standards of AEC-Q200
  • High resistance to thermal cycles
Design radial
Varistor Voltage Type 47 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 3000 A
Rated voltage (DC) 34 V
Rated voltage (AC) 30 V
Energy absorption 32 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 125 °C