1590WVFBK | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 119 x 120 x 94 mm, black (RAL 9005), IP65, 1590WVFBK
Order No.: 61H2766
EAN: 4099889534443
MPN:
1590WVFBK
Series: 1590W FB
1590WVFBK Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 1 Week
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WVFBK, Hammond
Material aluminum
Length 119 mm
Width 120 mm
Height 94 mm