1590WB2FBK | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 113 x 60 x 38 mm, black (RAL 9005), IP65, 1590WB2FBK
Order No.: 61H2709
EAN: 4099889533873
MPN:
1590WB2FBK
Series: 1590W FB
1590WB2FBK Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 1 Week
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WB2FBK, Hammond
Material aluminum
Length 113 mm
Width 60 mm
Height 38 mm