1590WB2F | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 113 x 60 x 38 mm, natural, IP65, 1590WB2F
Order No.: 61H2708
EAN: 4099889533866
MPN:
1590WB2F
Series: 1590W FB
1590WB2F Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 21 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WB2F, Hammond
Material aluminum
Length 113 mm
Width 60 mm
Height 38 mm