1590WBBFBK | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 119 x 94 x 34 mm, black (RAL 9005), IP65, 1590WBBFBK
Order No.: 61H2715
EAN: 4099889533934
MPN:
1590WBBFBK
Series: 1590W FB
1590WBBFBK Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 3 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WBBFBK, Hammond
Material aluminum
Length 119 mm
Width 94 mm
Height 34 mm