1590WBBSFBK | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 119 x 94 x 42 mm, black (RAL 9005), IP65, 1590WBBSFBK
Order No.: 61H2717
EAN: 4099889533958
MPN:
1590WBBSFBK
Series: 1590W FB
1590WBBSFBK Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 2 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WBBSFBK, Hammond
Material aluminum
Length 119 mm
Width 94 mm
Height 42 mm