1590WBXFBK | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 254 x 70 x 50 mm, black (RAL 9005), IP65, 1590WBXFBK
Order No.: 61H2725
EAN: 4099889534030
MPN:
1590WBXFBK
Series: 1590W FB
1590WBXFBK Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 9 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WBXFBK, Hammond
Material aluminum
Length 254 mm
Width 70 mm
Height 50 mm