1590WBBF | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 119 x 94 x 34 mm, natural, IP65, 1590WBBF
Order No.: 61H2714
EAN: 4099889533927
MPN:
1590WBBF
Series: 1590W FB
1590WBBF Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 30 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WBBF, Hammond
Material aluminum
Length 119 mm
Width 94 mm
Height 34 mm