1590WCFBK | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 119 x 94 x 56 mm, black (RAL 9005), IP65, 1590WCFBK
Order No.: 61H2727
EAN: 4099889534054
MPN:
1590WCFBK
Series: 1590W FB
1590WCFBK Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 1 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WCFBK, Hammond
Material aluminum
Length 119 mm
Width 94 mm
Height 56 mm