1590WBB2FBK | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 119 x 94 x 38 mm, black (RAL 9005), IP65, 1590WBB2FBK
Order No.: 61H2713
EAN: 4099889533910
MPN:
1590WBB2FBK
Series: 1590W FB
1590WBB2FBK Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 18 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WBB2FBK, Hammond
Material aluminum
Length 119 mm
Width 94 mm
Height 38 mm