1590WBB2F | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 119 x 94 x 38 mm, natural, IP65, 1590WBB2F
Order No.: 61H2712
EAN: 4099889533903
MPN:
1590WBB2F
Series: 1590W FB
1590WBB2F Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 7 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WBB2F, Hammond
Material aluminum
Length 119 mm
Width 94 mm
Height 38 mm