1590WBXF | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 254 x 70 x 49 mm, natural, IP65, 1590WBXF
Order No.: 61H2724
EAN: 4099889534023
MPN:
1590WBXF
Series: 1590W FB
1590WBXF Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 7 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WBXF, Hammond
Material aluminum
Length 254 mm
Width 70 mm
Height 49 mm