1590WJFBK | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 145 x 95 x 49 mm, black (RAL 9005), IP65, 1590WJFBK
Order No.: 61H2743
EAN: 4099889534214
MPN:
1590WJFBK
Series: 1590W FB
1590WJFBK Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 1 Week
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WJFBK, Hammond
Material aluminum
Length 145 mm
Width 95 mm
Height 49 mm