VHBCC-473J-01 | Fastron
Choke, axial, 47000 µH, 53 mA, VHBCC-473J-01
Order No.: 87D2264
MPN:
VHBCC-473J-01
Series: VHBCC
VHBCC-473J-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-473J-01, Fastron
Product type choke
Inductance 47000 µH
DC current 53 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 220 Ω
Saturation current 73 mA
Measuring frequency 25.2 kHz
Quality Q Q 30
Design axial
Length 16 mm