VHBCC-392J-02 | Fastron
Choke, axial, 3900 µH, 200 mA, VHBCC-392J-02
Order No.: 87D2279
MPN:
VHBCC-392J-02
Series: VHBCC
VHBCC-392J-02 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-392J-02, Fastron
Product type choke
Inductance 3900 µH
DC current 200 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 18 Ω
Saturation current 245 mA
Measuring frequency 252 kHz
Quality Q Q 30
Design axial
Length 16 mm