VHBCC-333J-01 | Fastron
Choke, axial, 33000 µH, 67 mA, VHBCC-333J-01
Order No.: 87D2288
MPN:
VHBCC-333J-01
Series: VHBCC
VHBCC-333J-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-333J-01, Fastron
Product type choke
Inductance 33000 µH
DC current 67 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 130 Ω
Saturation current 85 mA
Measuring frequency 79.6 kHz
Quality Q Q 50
Design axial
Length 16 mm