VHBCC-220J-01 | Fastron
Choke, axial, 22 µH, 2030 mA, VHBCC-220J-01
Order No.: 87D2324
MPN:
VHBCC-220J-01
Series: VHBCC
VHBCC-220J-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-220J-01, Fastron
Product type choke
Inductance 22 µH
DC current 2030 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 0.15 Ω
Saturation current 3100 mA
Measuring frequency 2520 kHz
Quality Q Q 50
Design axial
Length 16 mm