VHBCC-181J-01 | Fastron
Choke, axial, 180 µH, 690 mA, VHBCC-181J-01
Order No.: 87D2336
MPN:
VHBCC-181J-01
Series: VHBCC
VHBCC-181J-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-181J-01, Fastron
Product type choke
Inductance 180 µH
DC current 690 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 0.8 Ω
Saturation current 1210 mA
Measuring frequency 796 kHz
Quality Q Q 35
Design axial
Length 16 mm