PISA4728-7R6N-04 | Fastron
Power choke, SMD 4728, 7.6 µH, 5.9 A, PISA4728-7R6N-04
Order No.: 79D5387
MPN:
PISA4728-7R6N-04
Series: PISA4728
PISA4728-7R6N-04 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Shielded surface mount, PISA4728-7R6N-04, Fastron
Product type power choke
Inductance 7.6 µH
DC current 5.9 A
Tolerance ±30 %
DC resistance 20 mΩ
Measuring frequency 100 kHz
Design SMD 4728
Length 12.3 mm
Width 12.3 mm
Height 8.2 mm