PISA4728-560M-04 | Fastron
Power choke, SMD 4728, 56 µH, 2.35 A, PISA4728-560M-04
Order No.: 79D5392
MPN:
PISA4728-560M-04
Series: PISA4728
PISA4728-560M-04 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Shielded surface mount, PISA4728-560M-04, Fastron
Product type power choke
Inductance 56 µH
DC current 2.35 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 110 mΩ
Measuring frequency 1 kHz
Design SMD 4728
Length 12.3 mm
Width 12.3 mm
Height 8.2 mm