PISA4728-102M-04 | Fastron
Power choke, SMD 4728, 1000 µH, 0.55 A, PISA4728-102M-04
Order No.: 79D5413
MPN:
PISA4728-102M-04
Series: PISA4728
PISA4728-102M-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 10 days: 5,000 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Shielded surface mount, PISA4728-102M-04, Fastron
Product type power choke
Inductance 1000 µH
DC current 0.55 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 1820 mΩ
Measuring frequency 1 kHz
Design SMD 4728
Length 12.3 mm
Width 12.3 mm
Height 8.2 mm