PISA4728-471M-04 | Fastron
Power choke, SMD 4728, 470 µH, 0.79 A, PISA4728-471M-04
Order No.: 79D5394
MPN:
PISA4728-471M-04
Series: PISA4728
PISA4728-471M-04 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Shielded surface mount, PISA4728-471M-04, Fastron
Product type power choke
Inductance 470 µH
DC current 0.79 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 980 mΩ
Measuring frequency 1 kHz
Design SMD 4728
Length 12.3 mm
Width 12.3 mm
Height 8.2 mm