PISA4728-4R7N-04 | Fastron
Power choke, SMD 4728, 4.7 µH, 6.8 A, PISA4728-4R7N-04
Order No.: 79D5393
MPN:
PISA4728-4R7N-04
Series: PISA4728
PISA4728-4R7N-04 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Shielded surface mount, PISA4728-4R7N-04, Fastron
Product type power choke
Inductance 4.7 µH
DC current 6.8 A
Tolerance ±30 %
DC resistance 15.8 mΩ
Measuring frequency 100 kHz
Design SMD 4728
Length 12.3 mm
Width 12.3 mm
Height 8.2 mm