PISA4728-470M-04 | Fastron
Power choke, SMD 4728, 47 µH, 2.5 A, PISA4728-470M-04
Order No.: 79D5395
EAN: 4099891560713
MPN:
PISA4728-470M-04
Series: PISA4728
PISA4728-470M-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 18 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Shielded surface mount, PISA4728-470M-04, Fastron
Applications
Technical specifications
Filter Property Value
Product type power choke
Inductance 47 µH
DC current 2.5 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 100 mΩ
Measuring frequency 1 kHz
Design SMD 4728
Length 12.3 mm
Width 12.3 mm
Height 8.2 mm