PISA4728-221M-04 | Fastron
Power choke, SMD 4728, 220 µH, 1.16 A, PISA4728-221M-04
Order No.: 73D8245
EAN: 4099889006674
MPN:
PISA4728-221M-04
Series: PISA4728
PISA4728-221M-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 18 Weeks
Subject to prior sale
Power inductor, PISA4728-221M-04, FASTRON
Features
  • Wide temperature range
  • High reliability
  • High rated currents
Applications
  • Filtering of supply voltages, coupling, decoupling
  • Automotive electronics
  • Network switching systems
  • DC/DC converters
Product type power choke
Inductance 220 µH
DC current 1.16 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 390 mΩ
Measuring frequency 1 kHz
Design SMD 4728
Length 12.3 mm
Width 12.3 mm
Height 8.2 mm