PISA4728-331M-04 | Fastron
Power choke, SMD 4728, 330 µH, 0.95 A, PISA4728-331M-04
Order No.: 79D5399
MPN:
PISA4728-331M-04
Series: PISA4728
PISA4728-331M-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 18 Weeks
Subject to prior sale
Shielded surface mount, PISA4728-331M-04, Fastron
Product type power choke
Inductance 330 µH
DC current 0.95 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 640 mΩ
Measuring frequency 1 kHz
Design SMD 4728
Length 12.3 mm
Width 12.3 mm
Height 8.2 mm