PISA4728-150M-04 | Fastron
Power choke, SMD 4728, 15 µH, 4.5 A, PISA4728-150M-04
Order No.: 79D5410
EAN: 4099891560720
MPN:
PISA4728-150M-04
Series: PISA4728
PISA4728-150M-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 100 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Shielded surface mount, PISA4728-150M-04, Fastron
Product type power choke
Inductance 15 µH
DC current 4.5 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 27 mΩ
Measuring frequency 1 kHz
Design SMD 4728
Length 12.3 mm
Width 12.3 mm
Height 8.2 mm