PISA4728-3R5N-04 | Fastron
Power choke, SMD 4728, 3.5 µH, 7.5 A, PISA4728-3R5N-04
Order No.: 79D5396
MPN:
PISA4728-3R5N-04
Series: PISA4728
PISA4728-3R5N-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 18 Weeks
Subject to prior sale
Shielded surface mount, PISA4728-3R5N-04, Fastron
Product type power choke
Inductance 3.5 µH
DC current 7.5 A
Tolerance ±30 %
DC resistance 13.5 mΩ
Measuring frequency 100 kHz
Design SMD 4728
Length 12.3 mm
Width 12.3 mm
Height 8.2 mm