THM 10-4822WI | TRACO POWER
DC converter, 18-75 VDC, 10 W, 2 outputs, ±12 VDC, 88 % efficiency, THM 10-4822WI
Order No.: 32C2093
EAN: 7613441022703
MPN:
THM 10-4822WI
Series: THM 10WI
THM 10-4822WI TRACO POWER DC/DC Converters
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 19 Weeks
Subject to prior sale
DC/DC converters, Traco THM 10-4822WI
Technical specifications
Filter Property Value
Number of outputs 2
Output current 416 mA
Output voltage DC ±12 VDC
Input voltage AC 18-75 VDC
Power 10 W
efficiency 88 %
Design DIP24
Isolation voltage 5 kV
Length 31.8 mm
Width 20.3 mm
Height 10.2 mm